logoabout

گوشواره میخی

 

گوشواره میخی

گوشواره از پرکابردترین زیورآلات در جهان است که خانم‌ها به آن اهمیت بسیار زیادی می دهند .

به طور کلی ، گوشواره‌ها که از هزاران سال پیش که توسط انسان مورد استفاده قرار می‌گرفتند اول مخصوص مردها بودند . بعدها به مرور زنان هم به استفاده از گوشواره روی آوردند . برای اثبات این ادعا هم می‌توان به شواهد و مدارک تاریخی و باستانی اشاره کرد . به طور مثال، در پیکره‌های تخت جمشید که قدمت ۲ هزار و ۵۰۰ ساله دارند، می‌توان به وضوح دید که مردان آن دوران از گوشواره استفاده می‌کردند .

 اما یک نکته بسیار مهم که برای اغلب خانم‌ها حائز اهمیت است، انواع قفل گوشواره می‌باشد . برای نگه داشتن این اکسسوری فوق العاده بر روی گوش، مدل‌های مختلفی از انواع قفل گوشواره وجود دارد که آنها را از افتادن و گم شدن محافظت می‌کند . اگر قفل، شما را اذیت کند یا به راحتی از گوشتان باز شود باعث ایجاد خون ریزی در نرمه گوش و گم شدن جواهر شما می‌شود . پس حتما قبل از خرید گوشواره به نوع قفل آن دقت کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید .

گوشواره‌های میخی توسط یک میخ (پین) داخل سوراخی که روی لاله گوش ایجاد شده، وارد می شوند و با نگهدارنده‌ای از جنس‌های فلز یا پلاستیک، در پشت گوش ثابت می ماند. این نوع گوشواره معمولاً کوچک است و در میان جوانان محبوبیت بالایی دارد .

 این نوع گوشواره معمولاً کوچک بوده و مستقیماً بر روی نرمه گوش قرار می‌گیرد. این گوشواره توسط یک پین، درون گوش رفته و محکم می‌گردد. بر روی این نوع گوشواره اصولاً از جواهرات استفاده می‌شود که محبوب‌ترین آنها الماس، برلیان و مروارید می‌باشد که بسته به‌اندازه نگین زیبایی آن افزون‌تر می‌شود .

قفل گوشواره میخی یا سوزنی برای کسانی که تمایل ندارند قفل گوشواره دیده شود، بهترین و مناسب ترین گزینه است. هنگام استفاده از این نوع قفل فقط باید مراقب باشید، زیرا در بسیاری از مواقع هنگام باز شدن، پشتی به راحتی می‌افتد و گم می‌شود .


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید