logoabout

مهمترین نکات برای خرید طلای کودک

 

مهمترین نکات برای خرید طلای کودک

 

محبوبیت طلای کودک برای هدیه دادن هر روز بیشتر می شود و دلیل آن هم نیاز چندانی به توضیح ندارد. چه برای کادوی تولد و چه برای موفقیت های تحصیلی و عیدی، طلا برای کودکان می تواند یک یادگاری ارزشمند باشد .

شما برای خرید هر هدیه‌ای، نیاز دارید که سن و سال شخصی که می‌خواهید به او هدیه بدهید را بدانید. حالا این موضوع در رابطه با طلای بچگانه از اهمیت بیشتری برخوردار است . اگر کودک مورد نظر شما، زیر ۵ سال است باید از خرید زیورآلاتی مثل انگشتر یا پلاک گردن به کلی بپرهیزید. چرا که این کودکان، نمی‌توانند به خوبی از زیورآلات محافظت کنند و علاوه بر آن، ممکن است دور از چشم والدین، آن‌ها را ببلعند و مشکلاتی مثل خفگی رخ دهد .

بهتر است از طلاهای ساده، سبک و کم‌کار استفاده کنید. یکی دیگر از نکات، قفل طلایی است که آن را انتخاب می‌کنید . قبل از هرچیزی اطمینان حاصل کنید که قفل دستبند یا گوشواره استحکام بالایی داشته باشد چراکه بعضی از بچه‌ها بیش‌فعال هستند و در این شرایط، دستبند و گوشواره بچگانه خیلی راحت باز می‌شود. بهتر است اگر قصد خرید گوشواره بچگانه را دارید، به سمت کارهایی بروید که قفل اهرمی یا عصایی دارند زیرا استحکام این قفل‌ها بیشتر بوده و پیچیدگی بیشتری دارند .

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید طلای کودک و نوزاد باید به آن توجه کنید، توخالی نبودنِ طلا است. کودکان تمایل زیادی به بازی کردن با قطعات طلا دارند و به تعبیری آن‌ها را به چشم اسباب‌بازی می‌بینند پس اگر طلاهای توخالی را برای خرید انتخاب کنید، کودک به راحتی می‌تواند آن‌ها را بشکند و خراب کند. خصوصا در سنی که بچه‌ها تازه دندان در می‌آورند، به هیچ وجه نباید دستبندها و گردنبندهای توخالی را برای آن‌ها بخرید. چون با یک گازِ محکم، به راحتی می‌توانند آن را خراب کنند .


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید