logoabout

چگونه طلا و جواهرات خود را تمیز کنیم؟

چگونه طلا و جواهرات خود را تمیز کنیم؟

 چنانچه قصد تمیز کردن طلا و جواهرات خود را دارید می توانید از روشهای زیر استفاده نمایید .

بر خلاف نقره، طلا در طول زمان سیاه و غیر قابل استفاده نمی شود. شما می توانید خیلی راحت و سریع جلا و درخشندگی را جایگزین طلای خاک و دود گرفته خود کنید .

برای بازگرداندن درخشش به حلقه های طلا ، دستبند طلا ،  آویز طلا ،انگشتر طلا ،گوشواره طلا ،  و سایر طلا و جواهرات روش های زیر را انجام دهید .

روش اول


مقداری مایع ظرفشویی در آب بریزید و آن را گرم کنید. سپس طلاهای خود را درون آن آب گرم قرار داده و با مسواک خیلی نرم برس بزنید . مسواک زبر باعث ضربه خوردن به طلا می شود
بعد از برس زدن طلا، آن را با آب داغ بشویید و خشک کنید سپس با پارچه جیری آنرا جلا دهید.

روش دوم 


در روش دوم شما می توانید با خمیر دندان طلای خود را تمیز نمایید به این صورت که مقداری خمیردندان را بر روی یک مسواک نرم بریزید و با آن جواهرات را تمیز نمایید سپس طلا و جواهرات خود را کامل بشویید و آنها را خشک نمایید .

روش سوم

در این روش شما پودر صابون را درون آب داغ ریخته و چند قطه آمونیاک به آن اضافه نمایید و با مسواکی نرم آن را تمیز کرده و سپس آن را بشویید وخشک نمایید پس از این مرحله طلای خود را در الکل گذاشته و سپس آنها را آبکشی نمایید .

روش چهارم

روش این است که طلا های خود را در الکل 90 درجه به مدت دو تا سه ساعت بگذارید  و سپس با پارچه پشمی آن را خشک و براق نمایید .


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید