logoabout

پیشینه پیدایش حلقه ازدواج

 

پیشینه پیدایش حلقه ازدواج

در یک تحقیق باستانی مشخص شده است که رومیان کسانی بودند که استفاده از حلقه را در انگشت انگشتر یا حلقه به کار بردند، آنها معتقد بودند که یک رگ مستقیماً از این انگشت به قلب می‌رود و همین امر باعث شد که تا به امروز این انگشت (انگشت چهارم دست چپ) را با عنوان انگشت حلقه شناخته شود .

حلقه ازدواج مردانه
طبق مشاهدات باستانی استفاده از حلقه ازدواج برای مردان نیز رایج بوده است، با این حال استفاده مردان از حلقه در امریکا قدمت خیلی طولانی ندارد، گفته می‌شود که استفاده مردان از حلقه ازدواج در جنگ جهانی دوم رواج بیشتری پیدا کرد، در واقع سربازان در میدان جنگ در زمان دور بودن از همسرانشان با دست کردن حلقه ازدواج دلتنگی خود و وفاداری به همسرشان را نشان می‌دادند.

نگاهی به مدل حلقه ازدواج در دوره‌های مختلف تاریخی


حلقه‌های ازدواج در تمام دوران تاریخ دچار تغییر و تحولات بسیاری شده‌اند، در قرون‌وسطی روی حلقه ازدواج مردانه عکس زن و روی حلقه ازدواج زنانه عکس مرد حکاکی می‌شد، با رسمی شدن دین مسیحیت این چهره‌ها نشان کفر معرفی شدند و به‌جای آن از نماد صلیب یا چهره عیسی مسیح به‌عنوان نماد برکت در حلقه‌های ازدواج استفاده شد .

ایرلندی‌ها سعی کردند که یک پیام رمزی را روی حلقه‌های ازدواج حک کنند، کم کم این پیام خصوصی به‌جای روی حلقه به داخل حلقه‌ها راه یافت و از دیده‌ها پنهان شد و به‌عنوان رمزی میان زن و شوهر باقی ماند .

استفاده از حلقه‌های مزین به الماس به‌عنوان حلقه ازدواج زنانه در دهه 1940 میلادی شکل گرفت، ضمن اینکه استخراج معادن الماس در قاره افریقا و استفاده از دستگاه‌های برش الماس به اشکال مختلف باعث شد که الماس با قیمت مقرون به‌صرفه‌تری نسبت به گذشته‌های دور در اختیاران دوستداران جواهر قرار گیرد .

کلام آخر
یک نکته مهم را هرگز فراموش نکنید و آن این است که حلقه ازدواج نشان تعهد و عشق شما در زندگی است، بنابراین ارزش این را دارد که زمانی را برای انتخاب مدل حلقه ازدواج و یا خرید حلقه ازدواج منحصربه‌فرد و زیبا صرف کنید، شما باید در تمام طول عمر خود این حلقه را در دست داشته باشید پس سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که از نظر طراحی، ارزش و زیبایی شما را برای یک عمر راضی نگه دارد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید