logoabout

تفاوت طلای سفید و زرد

تفاوت طلای زرد و سفید

طلای زرد و سفید شباهت‌های ساختاری مشابهی با هم دارند و بر روی هر نوع رنگ طلا می‌توان جواهر موردعلاقه را استفاده کرد .

تاریخچه طلای سفید

خالص‌ترین شکل طلای مورداستفاده در جواهرات به 4000 سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. در آن زمان استفاده از یاقوت کبود به‌عنوان سنگ جواهر بیشتر مرسوم بود اما سرانجام، جواهرسازان به استفاده از طلای خالص با سایر فلزات برای ساخت یک جواهر سخت و کم‌هزینه را دیدند. حلقه‌های نامزدی طلای زرد در اواخر دهه 1990 بسیار محبوب بودند و با هزاره‌ها بازگشت می‌کنند. 

هنگام انتخاب نوع فلزی، باید عیار آن را بررسی کنید تا ببینید چه مقدار از آن خالص است. معمولاً در نقاط مختلف جهان از طلای 14 عیار و 18 عیار به‌عنوان طلای مورداستفاده در حلقه‌های ازدواج استفاده می‌شود. هرچند در ایران استاندارد کلی عیار طلا، طلای 18 عیار می‌باشد، چراکه دوام آن از طلای 24 عیار بیشتر می‌باشد .

طلای سفید چگونه ساخته میشود

طلای سفید در واقع ترکیبی (آلیاژی) از طلا و یک فلز سفید است، این فلز سفید معمولاً نیکل، نقره یا پالادیوم می‌تواند باشد. در نهایت طلای سفید با رادیوم آبکاری می‌شود، چراکه طلای سفید به رنگ خاکستری روشن می‌باشد و درخشنده و براق نیست. رودیوم فلزی نقره‌ای – سفید می‌باشد که رنگ براقی دارد و دوام بیشتری به حلقه‌های طلا سفید می‌بخشد.

 کلام آخر

تفاوت طلای سفید و طلای زرد فقط در نوع آلیاژ آن است و اگر انتخاب بین این دورنگ برای شما سخت می‌باشد مجبور نیستید حتماً یکی از این دورنگ را انتخاب کنید. اگر در مورد حلقه نامزدی طلای سفید تصمیم گرفتید، یک حلقه عروسی طلای زرد اضافه کنید تا ظاهری منحصربه‌فرد ایجاد کند که هر دو فلز را در خود جای دهد. برای مثال می‌توانید قسمتی که با سنگ‌های الماس تراش برلیان تزیین شده را با طلای سفید و مابقی را با طلای زرد سفارش دهید.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید