logoabout

رنگ طلا

طلا یکی از فلزات گرانبها و محبوب در سراسر دنیا است. زیورآلاتی که با استفاده از این فلز ساخته می شود در بین خانم ها و حتی آقایان طرفداران فراوانی داشته و بسیار محبوب هستند.

رنگ های طلا

طلا می تواند در طی عملیات آبکاری و ترکیب با سایر فلزات در انواع رنگ های قرمز، مشکی، سفید، صورتی و … وجود داشته باشد. ترکیب آلیاژ مس باعث تولید طلای قرمز رنگ می شود، طلای سفید رنگ از ترکیب نقره یا پلادیوم با طلا به دست می آید و ... طلا سفید مدرن‌ ترین انتخاب برای خرید حلقه ازدواج است.
چند سالیست که خرید انگشتر و حلقه نامزدی با طلای زرد دیگر مرکز توجه نیست و طلای سفید و رز گلد جای حلقه‌ های نامزدی با طلای زرد رنگ را گرفته‌ اند.

سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی استفاده شده در طلا و جواهر:

اما در این میان طلا ها و جواهراتی هستند که با قرار گیری یک نگین سنگ کوچک یا سنگ کاری های ریز و درشت فراوان روی آن ها زیبایی دوچندانی به دست می آورند.
در طلا و جواهرات از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی استفاده می شود. سنگ های قیمتی رایج عبارتند از الماس، زمرد، یاقوت کبود و یاقوت قرمز.
سنگ هایی همچون زمرد و یاقوت کبود به دلیل کمیاب تر بودن گران قیمت تر هستند.
سنگ های نیمه قیمتی تعداد بیشتری دارند که برخی از آن ها عبارتند از توپاژ، سیترین، آمیتیس و …

تشخیص اصل بودن سنگ

یکی دیگر از موارد مهم تشخیص اصل بودن این سنگ ها است که از عهده ی افراد عادی خارج است و فقط افراد متخصص و طلافروشان با تجربه می توانند این مورد را تشخیص دهند.

تفاوت طلا با جواهر

از مهم ترین تفاوتی که بین طلا و جواهر وجود دارد می توان به وجود سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در آن اشاره کرد در صورتی که در طلا هیچگونه سنگی وجود ندارد. نکته قابل توجه این است که سنگ های بکار برده شده در روی جواهرات می توانند اتم یا اصل باشند. سنگ های به کار برده شده در جواهرات اتمی از نوع اتمی و در جواهرات اصل از نوع اصلی می باشند و دلیل نام گذاری آن ها نیز همین است.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید