logoabout

اصول مهم در خرید طلا

اصول مهم در خرید طلا

سه اصل مهم در خرید طلا وجود دارد، که دقت به آن ها می تواند شما را در داشتن یک خرید عالی و با کیفیت کمک کند. تمامی این اصول در فاکتور خرید موجود می باشند که بعد از خرید می توانید آن ها را در فاکتور ببینید، با شناختن این اصول می‌ توانید قدم بزرگی در جهت خرید بهتر بردارید. در ادامه شما را با این سه اصل به خوبی آشنا می کنیم .

نحوه محاسبه قیمت طلا

معمولاً طلافروشان قیمت طلایی را که خریداری کرده اید را با فرمول زیر محاسبه می کنند.

قیمت کل = درصد مالیات + درصد سود فروش+ (وزن کل× (اجرت هر گرم+ قیمت هر گرم))

مالیات توسط فروشنده از خریدار دریافت و به صورت فصلی به اداره‌ی مالیات پرداخت می‌ شود. برای مالیات  ۹ درصد بر روی کل مبلغ فاکتور افزوده می‌شود. فروشنده موظف است تا تمامی مراحل بالا را به طور واضح برای شما خریداران شرح دهد. چرا که واضح بودن تمامی این اعداد و ارقام در فاکتور خرید از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

عیار طلا

 

در واقع عیار طلا به ما می گوید که چه نسبتی از طلای موجود در قطعه ای که خریداری کرده اید واقعاً طلا است و چه نسبتی از آن را سایر فلزات تشکیل می دهند .

دانستن کامل عیار طلا می‌ تواند علاوه بر این که در خرید طلا اهمیت زیادی داشته باشد فروش طلا نیز حائز اهمیت است .

فاکتور طلا

فاکتور طلا نوعی سند مالکیت آن قطع طلا را مشخص می‌کند، طوری که در زمان فروختن طلای مورد نظرتان جعلی نبودن تقلبی و فیک نبودن آن به طور کامل مشخص شود همچنین خریداران را به این باور می رساند که صاحب اصلی آن خود شما هستید .

معمولاً روی فاکتور طلا اطلاعات مهمی درج می‌ شود. از جمله این اطلاعات می توان به شماره فاکتور، عیار قطعه طلا، وزن و گرم آن، نام کالای مورد نظر و ...  اشاره کرد .


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید