logoabout

پیشینه طلا

 پیشینه پیدایش طلا

 طلا از جمله فلز های کم یاب و گران قیمت ، از گذشته تا کنون بوده است . این فلزا گران بها ۳۹۰۰ سال قبل از میلاد استخراج شده است و   مصریان باستان به دلیل ارزش و اهمیت خاص و ویژه آن، این فلز را را به شکل سکه در آوردند تا از آن برای داد و ستد در امور روزانه خود   استفاده کنند .

 طلا به صورت خالص از کشور های مختلفی استخراج می شود .

 از جمله کشور هایی که بیشترین ذخایر طلا را دارند می‌ توان به چین، استرالیا، آمریکا، روسیه، کانادا، پرو، آفریقای جنوبی، مکزیک، ازبکستان،   اندونزی، برزیل و ... اشاره کرد. از بین تمامی این کشور ها بیشترین استخراج سالانه برای کشور چین می باشد .

 موارد استفاده از طلا

 مصریان باستان با تلاش بسیار سعی در این داشتند که طلا را به شکل‌ های مختلفی مانند ورق و سایر شکل ها تبدیل کنند .

 با گذشت زمان و بروز تحول و ابتکار در بین مصریان آنها توانستند با ترکیب طلا با سایر فلزات،  آلیاژ های رنگی طلا را تولید کنند و حتی روش   لاست واکس را که در حال حاضر نیز در صنعت جواهر سازی به کار می‌ رود کشف نمایند .

 از دیگر عواملی که باعث شده است انسان را به این فکر بیاندازد تا طلا را با سایر فلزات مخلوط کند این است که این فلز بسیار سست می باشد و   استحکام پایینی برخوردار است به همین منظور از زمان های قدیم دانشمندان سعی کردند تا با ترکیب کردن این فلز با سایر فلزات آلیاژی به دست   بیاورند که استحکام و مقاومت بالایی دارد .

 طلای خالص

 طلا معمولاً در رگه های پوسته زمین همراه با کانی های مس و یا به صورت آزاد وجود دارد. این فلز طلایی رنگ است اما در هنگام استخراج   بنفش یا سیاه رنگ می شود .

 این عنصر دارای جلای فلزی است و وقتی به صورت توده ای باشد زرد رنگ دیده می شود. اما وقتی به صورت رگه های نازک باشد به رنگ   های سیاه، سرخ و ارغوانی دیده می شود .


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید