logoabout

سنگ های قیمتی و زینتی

 سنگ های قیمتی و زینتی

 کشور ما ایران یکی از 10 کشور برتر دنیا در زمینه سنگ های قیمتی می باشد . در نتیجه تنها ثروت ایران ذخایر نفتی   نیست بلکه همین سنگ ها هم یکی از ثروتهای ما محسوب خواهد شد .

 سنگ فیروزه

 سنگ فیروزه یا سنگ پیروزه که از دسته محبوب ترین سنگ‌های قیمتی می باشد . دارای خاصیت های بسیاری است و   ارزش بسیاری دارد. این سنگ یک سنگ پرطرفدار و قدیمی محسوب می‌شود و رنگ آن تیره و روشن است .

 این سنگ در تقویت چشم، بهبود بیماری های روحی و اصلاح گردش خون مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد، خواص   درمانی و معنوی، بسیار کاربردی است .

 سنگ زمرد

 این سنگ از قدیمی ترین سنگهای تاریخ بع شمار میرود . این سنگ به دلیل زیبایی و قدرت معنوی بسیاری که دارد در   بین  همه ادیان اصلی مقدس شمرده می شود و رنگ سبز رنگی مقدس در فرهنگها و مذاهب مختلف همچون اسلام  دارد .

 در گذشته از این سنگ به عنوان عدسی برای دیدن اجسام کوچک استفاده می شد .

 سنگ یاقوت کبود

 یاقوت کبود سنگی است بسیار زیبا که در زمان های قدیم بر این باور بودند که این سنگ زیبا برای افراد خوش شانسی به   همراه خواهد داشت .

 خصوصیات ذاتی این سنگ مثل ضریب شکست دوگانه و وزن مخصوص با حرارت دهی تغییر نمی کنند اما خصوصیت دو   رنگی، طیف جذبی نوری و فلورسانس کاملا تغییر می کنند .

 سنگ یشم

 سنگ یشم به دلیل خواص درمانی بسیار محبوب است . این سنگ قیمتی در رنگ‌ های سفید، سبز، سیاه، بنفش، سرخ   و آبی وجود داره اما نوع سبز رنگش از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردار هست .

 سنگ گارنت

 این سنگ ارزشمند در رنگ های سبز و قرمز وجود دارد .

 رنگ های قرمز، قهوه‌ای و نارنجی هم دیگر رنگ های سنگ گارنت هستن اما اصلی ترین رنگِ این سنگ همون سبز   هست خیلی بهتر و درخشنگی بیشتر دارد .


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید